کاشت حلزون تا قبل از 18 ماهگی، میزان بهبودی بیشتری را در کودکان فاقدشنوایی نشان

مطالعات جدید نشان می‌دهد کاشت حلزون گوش در بچه‌هایی که کاهش شنوایی شدید دارند به طور چشمگیری درک و بیان آنها را بهبود می‌بخشد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا – منطقه مرکزی، پژوهشگران پیشرفت زبان گفتاری را در مدت سه سال در 188 کودک که عمل کاشت حلزون گوش را تا قبل از 5 سالگی انجام داده بودند ارزیابی کردند. بهبود عملکرد زبان گفتاری در بچه‌ها نسبت به آزمایشات قبل از کاشت حلزون گوش، بالاتر از میزان پیش‌بینی‌ها بود.

این بررسی‌ها نشان داد: بچه‌های که دارای سنین پایین‌تر هستند و تحت این عمل جراحی قرار می‌گرفتند بهبودی بیشتری داشتند. کاشت حلزون گوش که گاهی اوقات « bionic ear » نامیده می‌شود، یک ابزار الکترونیکی کوچک است که از طریق عمل جراحی در گوش داخلی کاشته می‌شود و با تحریک عصب شنوایی به افرادی که کاهش شنوایی دارند کمک می‌کند تا صداهای مختلف بسیاری را بشنوند.

پژوهشگران متوجه شدند، کاشت حلزون گوش تا قبل از 18 ماهگی میزان بهبودی بیشتری را نشان می‌دهد و این بهبودی به عواملی مانند سطح شنوایی باقی مانده تا قبل از کاشت حلزون گوش، تعامل بهتر والدین با فرزندان و وضعیت اجتماعی – اقتصادی بالاتر بستگی دارد.

/ 0 نظر / 25 بازدید